Formularz zamówieniowy

Zadzwoń:

501-650-670
anteny Kraków

MONTAŻ I INSTALACJA ANTEN SATELITARNYCH, NAZIEMNYCH

PROFESJONALNY MONTAŻ I INSTALACJA ANTEN TELEWIZYJYCH

Naszą ofertę kierujemy zarówno do osób indywidualnych, jak i firm, spółdzielni mieszkaniowych oraz deweloperów na terenie Krakowa i okolic. Montażu oraz odpowiedniego ustawienia anten satelitarnych i anten DVB-T dokonujemy w pojedynczych domach i obiektach, blokach mieszkalnych oraz osiedlach. Zapewniamy kompleksową obsługę od podstaw, oferując także modernizację istniejącej instalacji lub jej wymianę.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo:

 • Montaż anten do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T,
 • Montaż i ustawianie anten satelitarnych na wybranego satelitę lub kilka satelit (HotBird 13E, Astra 19.2E, Thor 4.3W, Hispasat 30W, Eutelsat W2A 10E i inne),
 • Montaż zestawów satelitarnych: NC+, Cyfrowy Polsat, Orange TV,
 • Instalacje systemu multiroom: NC+, Cyfrowy Polsat,
 • Grupowe instalacje antenowe na bazie multiswitchach zarówno w blokach mieszkalnych, jak i budynkach pojedynczych
 • Modernizacja istniejących już instalacji antenowych w blokach oraz budynkach pojedynczych

Nasza firma zajmuje się także serwisowaniem zestawów do telewizji Cyfrowego Polsatu oraz telewizji NC+ w budynkach indywidualnych

satelita-right

image-satelia3

MONTAŻ I INSTALACJA ANTEN SATELITARNYCH W OBIEKTACH INDYWIDUALNYCH

Należą do najczęściej wybieranych instalacji, a w ich skład wchodzi antena, konwerter i dekoder satelitarny podłączony za pomocą kabla koncentrycznego. Taka instalacja przygotowana jest do odbioru kanałów satelitarnych na jednym odbiorniku telewizyjnym. Nasi fachowcy zajmują się ustawianiem anteny satelitarnej i wykonywaniem instalacji oferowanych w usłudze multiroom przez telewizję NC+ (Multiroom Premium HD z dwoma dekoderami oraz Multiroom Standard HD z sześcioma dekoderami) oraz w Cyfrowym Polsacie (Multiroom HD – dwa dekodery). Dzięki wykorzystaniu odpowiednich narzędzi instalacje systemu multiroom będą działać poprawnie, a nasi Klienci mają możliwość obejrzenia swoich ulubionych programów na więcej niż jednym odbiorniku telewizyjnym.

telewizja dvb-t

Antena Televes DAT Boss posiada wbudowany filt LTE, dzięki czemu eliminuje efekty sygnałów LTE zapewniając najlepszą jakość odbioru telewizji naziemnej. Instalacja tej anteny umżoliwia ciągłość jakości usług i prawidłowe funkcjonowanie instalacji, także z LTE 800/4G.

kanal-list

PRZYKŁAD INSTALACJI ANTENY TELEWIZYJNEJ MULTISWITCH’OWEJ

image-satelita

INSTALACJE ANTEN SATELITARNYCH – GRUPOWE I ZBIORCZE

Dla indywidualnych budynków mieszkalnych, hoteli oraz hosteli i innych tego typu obiektach proponujemy instalację grupową RTV-SAT, której efektem jest kilkanaście gniazd abonenckich z dostępem do kanałów zarówno satelitarnych, jak i naziemnych, cyfrowych i radiowych. Taka instalacja wymaga montażu trzech rodzajów anten: satelitarnej, naziemnej DVB-T oraz radiowej DAB+. Anteny te podłączamy do wzmacniacza i multiswitchy lub urządzeń odpowiedzialnych za rozdzielenie odbieranego sygnału i doprowadzenie go do odbiorników, w których mamy dostęp do kanałów. Instalacja tego typu niesie ze sobą wiele zalet, między innymi zwiększa estetykę budynków w których jest montowana, gdyż wymaga mniejszej ilości okablowania, a urządzenia dystrybucyjne sprowadzają się do jednego zestawu antenowego. W celu poprawnego odbioru sygnału od centrali do gniazda abonenckiego niezbędny jest kabel koncentryczny, natomiast w przypadku dekoderów z funkcją PVR są to dwa przewody. Profesjonalna instalacja pozwoli na doskonały i bezzakłóceniowy odbiór sygnału z satelity w jakości High Definition.

Stacje czołowe są wykorzystywane przede wszystkim w obiektach użyteczności publicznej oraz instytucjach (są głównym punktem dystrybucyjnym telewizji kablowej), których celem jest osiągnięcie centralnego zarządzenia ofertą kanałów telewizyjnych rozprowadzanych w instalacji. Jedną z głównych zalet tego rozwiązania jest to, że nie wymaga instalacji dodatkowych urządzeń do telewizorów (takich jak odbiorniki satelitarne czy tunery DVB-T/C), dlatego jest chętnie stosowane w przypadku występowania wielu odbiorników telewizyjnych, np. hoteli albo szpitali. Stacja czołowa to zespół elementów przystosowanych do odbioru kanałów satelitarnych z możliwością ich zdekodowania oraz przekazania w sieci RTV w postaci sygnału odczytywanego przez każdy odbiornik telewizyjny. Taki system może być zainstalowany w nowo wybudowanych budynkach, ale także istniejących już obiektach z zainstalowaną tradycyjną telewizją typu rozgałęźno-odgałęźną lub przelotową (trzeba jednak wziąć pod uwagę ewentualne bariery techniczne w przypadku telewizji przelotowej oraz przewodów słabo ekranowanych).

Zalety instalacji zbiorczych:

 1. Podwyższone parametry sygnału satelitarnego docierającego do odbiorników końcowych poprzez:
  – umieszczenie dużych anten satelitarnych (zapewniają one większy zapas sygnału, który jest odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne)
  – wykorzystanie anten kierunkowych odbierających sygnał do programów telewizji naziemnej
  – wykorzystanie wzmacniaczy do modyfikacji i polepszenia sygnału telewizji satelitarnej oraz naziemnej
 2. Zachowanie estetyki budynku:
  – montaż jednego zestawu antenowego wraz z niezbędnym okablowaniem zamiast kilku osobnych anten i wielu przewodów
 3. Oszczędność:
  – uniknięcie ewentualnych zniszczeń na elewacji budynku
  – pełna funkcjonalność instalacji, dzięki której pozostaje uniwersalna oraz podatna na modernizację
  – sygnał docierający do odbiorników również od strony północnej

image-satelit31111

Do montażu anten satelitarnych używamy specjalistycznych mierników. Do każdej instalacji wydajemy pisemną gwarancję.

image-satelita4

Anteny instalujemy na balkonach i dachach budynków przy użyciu bezinwazyjnych stojaków, które nie wymagają ingerencji w strukturę budynku (nie wymagają wiercenia)

MONTAŻ ANTENT NA BALKONIE DO PORĘCZY

MONTAŻ ANTEN NA STOJAKU BEZINWAZYJNYM

satelita-right9


USTAWIENIE ANTENY SATELITARNEJ – POZYCJONOWANIE:

Aby antena satelitarna mogła poprawnie działać i bez zakłóceń odbierać programy telewizyjne, należy zapewnić stabilne położenie satelity na orbicie. Antena, która odbiera sygnał, musi zostać odpowiednio ustawiona po to, aby jej sygnał nie został zakłócony przez sygnały z innych satelitów. Dlatego tak ważne jest ustawienie anteny satelitarnej, czyli jej idealnie ukierunkowanie. Istotny jest także zysk energetyczny, co oznacza, że im większa czasza anteny tym lepszy zysk sygnału, dlatego wymagana antena do programów HD powinna mieć co najmniej 80 cm.
W przypadku anteny satelitarnej ustawienie jej w danym kierunku nie jest wystarczające, należy nadać jej odpowiednią pozycję w pionie i poziomie, a to zagwarantuje odpowiedni odbiór sygnału. Jako odnośniki do prawidłowego ustawienia anteny przyjmuje się azymut oraz kąt elewacji.

satelita-right10

PRZYKŁADY UCHWYTÓW

uchwyt1

Uchwyt antenowy ścienny boczny gięty prawy lub lewy

uchwyt1

Uchwyt balkonowy gięty do poręczy z cybantami

uchwyt1

Uchwyt balkonowy lewy lub prawy

uchwyt1

Opaska kominowa


uchwyt1

Uchwyt murowy

uchwyt1

Uchwyt balkonowy prosty

uchwyt1

Uchwyt satelitarny oraz antenowy